Fashion Philosophy Fashion Week Poland

Dzisiaj trochę o zbliżającym się największym modowym wydarzeniu w Polsce. Mianowicie o Fashion Week'u. Każde miasto, kraj, zaangażowany w modę tworzy swoje tygodnie mody, czy to krajowe, czy to skromniejsze. Przykładami tych najlepszych są Nowy Jork, Londyn, Paryż, Mediolan etc. My oczywiście również mamy swój ogólnopolski tydzień mody, no bo jakby inaczej :)
Twórcami i koordynatorami projektu są Jacek Kłak i Irmina Kubiak- niezmiernie zaangażowali w każdy detal przedsięwzięcia. Fashion Week Poland odbywa się cyklicznie, dwa razy w roku i prezentuje kolekcje na nadchodzący sezon. Wydarzenie z serii fashion to niesamowita okazja do spotkania wyjątkowych projektantów z młodymi stylistami, blogerami, możliwość nabycia kontaktów, ale przede wszystkim obcowania z klasyczną i awangardową modą na światowym poziomie. Na polskim tygodniu mody spotkać możemy wyjątkowe międzynarodowe gwiazdy jak np. Patrizia Gucci czy Takada Kenzo. Główną ideą FWP są oczywiście pokazy mody, które mieszczą się w trzech filarach- designer avenue, off, studio. Pokrótce wyjaśnię :)
Designer Avenue- premierowe pokazy najlepszych polskich projektantów wybieranych przez Radę Programową oraz na specjalne zaproszenie, wyjątkowe kolekcje, nie do zapomnienia jak np. MMC Studio, Łukasz Jemioł Basic etc.
OFF Out of Schedule- awanagardowa moda w offowym wydaniu, wschodzące gwiazdy polskiego krawiectwa, łamią wszelkie stereotypy, tworzą swój własny świat oparty na bazie awangardy i niekonwencjonalności, to tam narodziły się nazwiska takie jak Pieczarkowski, Startek etc. :)
Studio- panel pokazów zapoczątkowany na X FWP. Możliwość przyjęcia większej ilości projektantów, docenionych przez Radę, którzy być może w przyszłym sezonie zagoszczą na Designer Avenue, pokazy w specjalnym Centrum to możliwość wybicia się i zaprezentowania talentu.

XI Fashion Week Poland przed nami, 22-26 października zbliża się wielkimi krokami. Przygotowania pełną parą, kolekcje się szyją, styliści nie mogą doczekać. Po raz drugi Hala Expo znowu stanie się stolicą mody, mnóstwo gości z Polski i zagranicy odwiedzi Łódź, aby stać się częścią światowo-polskiej mody. :) Oczywiście mnóstwo wydarzeń towarzyszących jak np. wystawa fotografii i inne ciekawe atrakcje, o których więcej na stronie FWP, my zajmiemy się tylko modą, bo to interesuje nas najbardziej :)
To co kręci nas najbardziej po pokazach, oczywiście showroom. Każdy z nas chce pierwszy mieć na sobie ubrania z premierowej kolekcji, niesamowita kolejka do showroomu projektanta po jego pokazie- to świadczy o kreatywności i jakości marki. Tłumy gości, a wśród nich gwiazdy, to w showroomie czy też restauracji poznamy czołowych ludzi ze świata mody. Pierwsze rzędy na pokazach- zarezerwowane dla gwiazd, blogerów, sława i styl sama w sobie, od nich należy się uczyć. :)
Wystarczy, nie ma co opowiadać, należy pojechać i to przeżyć. Akredytacje i wejściówki już w sprzedaży. Zachęcam, bo naprawdę warto :)
A żeby rozdzielić Wam nieco ostatnie FWP, galerie i wideo z nich dodam w kolejnych postach :)

Komentarze

Popularne posty